Hakkımda

1988 yılında Akdeniz’in nadide ilçesi İskenderun’da dünyaya gelen Dr. Cihan GÜLLÜ, Prof. Dr. Yegane GÜVEN danışmanlığında yürüttüğü “Günlük hayatta sıkça kullanılan içeceklerin diş mineralinin çözünürlüğüne etkisi” başlıklı tezi ile 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun olmuştur.

Mesleki kariyerine Türk Deniz Kuvvetleri’nde Diş Tabip Subay olarak devam etmiştir. Sırasıyla Tatvan Asker Hastanesi, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı, Sahra Sıhhiye Eğitim Merkezi Komutanlığı, GATA Dişhekimliği Bilimleri Merkezi, 5. Muhrip Filotilla Komodorluğu’na bağlı TCG Oruçreis Fırkateyni ve Deniz Hava Komutanlığında görev yapmıştır.

Deniz Hava Komutanlığı’ndaki görevi esnasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na görevlendirilmiş, Uçucu Sağlığı Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde Türk savaş pilotları ile aldığı tüm eğitimleri başarıyla tamamlayarak “Uçuş Dişhekimi” ünvanını kazanmıştır. Bu ünvan ile Deniz Hava Komutanlığı’ndaki görevine dönmüş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki tek uçuş dişhekimi olmanın gururuyla görevine devam etmiştir.

Ardından 2. Muhrip Filotilla Komodorluğuna bağlı TCG Gediz Fırkateyni’ne atanarak, Aden Körfezi, Somali Açıkları ve Hint Okyanusu’nda deniz haydutluğu ile mücadele faaliyetlerinde bulunmuştur. 7 yıl süren bu denizcilik serüveninde 30’dan fazla ülkeye liman ziyaretlerinde bulunarak, bu ülkelerdeki diş klinikleri ve Dişhekimliği Fakültelerinde gözlemci olma şansını elde etmiştir.

2017 yılında, çok sevdiği ve gururla taşıdığı üniformasını çıkartarak DUS sınavına girmiş, Türkiye 64.sü olarak Gaziantep Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalını kazanmış ve “Sendromik olmayan dudak damak yarığı vakalarında genetik polimorfizmin belirlenmesi” başlıklı tezi ile uzmanlığını başarıyla tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimi boyunca yurtiçi ve yurtdışı birçok eğitim ve kongrelere katılmıştır. Mesleki kariyerine Kocaeli/Gebze’deki özel kliniğinde devam etmektedir.